Lenovo, AMD Ryzen PRO İşlemcilerden Güç Alan Yeni Yapay Zeka Bilgisayarı ThinkPad P14s Gen 5 Mobil İş İstasyonunu Duyurdu

Çarpıcı bir 16:10 ekrana sahip bu mobil iş istasyonu, AMD Ryzen™ PRO 8040 HS Serisi işlemcilerden güç alıyor. Enerji verimliliğine sahip bu ultra gelişmiş işlemciler, ince ve hafif mobil iş istasyonlarında kullanım için ideal.

AMD Ryzen PRO HS Serisi işlemciler ayrıca, yapay zeka iş akışlarında optimize performans için entegre Nöral İşlem Ünitesi (NPU) gibi dahili Yapay Zeka (AI) özellikleriyle geliyor.

Bağımsız yazılım sağlayıcısı (ISV) sertifikaları ve entegre AMD Radeon™ ekran kartıyla sağlanan Lenovo ThinkPad P14s Gen 5; AutoCAD®, Revit® ve SOLIDWORKS® gibi uygulamaları üstün performansla çalıştırmak için ideal bir ürün. Yüksek performansa ihtiyaç duyan mobil kullanıcılar için ideal olan bu mobil iş istasyonu, gelişmiş ThinkShield™ güvenlik özellikleri sunarken üst düzey dayanıklılık için kapsamlı MIL-SPEC testlerinden geçiyor.

AMD, Lenovo ThinkPad P14s Gen 5’te AMD Ryzen™ AI entegrasyonuyla yapay zeka bilgisayarı teknolojisinde mükemmelliğini sürdürüyor. Ryzen™ AI destekli yeni işlemciler, CPU, GPU ve çip üstü NPU kullanarak önceki nesle kıyasla yaklaşık 3,5 kat daha fazla 39 AI TOPS işlem gücüyle bilgisayarlarda olağanüstü üretken yapay zeka deneyimleri sunuyor. Teknolojideki bu ilerleme, yapay zeka destekli iş birliği, içerik oluşturma, veri analizi ve daha fazlası için daha yüksek performans sağlayarak kullanıcı deneyimini artıracak. Bunun yanında, AMD PRO teknolojilerine yer verilmesi, BT yöneticilerinin operasyonları kolaylaştırması için işletme sınıfı yönetilebilirlik özellikleri, gelişmiş saldırılara karşı koruma sağlamak için ThinkShield ile sinerji içinde çalışan dahili güvenlik özellikleri ve işletme yazılımları için benzersiz düzeyde stabil çalışma sunuyor.

ThinkPad P14s Gen 5 şu özellikleriyle öne çıkıyor:

  • AMD RyzenTM AI ve AMD Radeon entegre ekran kartına sahip AMD Ryzen 7 PRO 8840HS işlemci
  • Windows 11 Pro yüklü olarak gelir ve Linux tabanlı işletim sistemlerinin çeşitli sürümleriyle uyumludur2
  • Maksimum 96 GB DDR5 ve 2 TB PCIe 4×4 Yüksek Performanslı SSD
  • 3M Optik Film çözümüne sahip FHD dokunmatik veya dokunmatik olmayan ekranlarla parlaklık 400 nit’e çıkarırken, %16’ya kadar daha az güç tüketilimi sağlanır3
  • Düşük mavi ışık ve X-Rite fabrika renk kalibrasyonuyla 2,8k OLED ekran seçeneği
  • Wi-Fi 6E ve isteğe bağlı 5G WWAN4
  • 39,3 Whr pil seçeneği hafif taşınabilirlik sunarken, müşteri tarafından değiştirilebilir (CRU) 52,5 Whr pil, kullanım süresini artırır

Lenovo ThinkPad P14s Gen 5, mevcut ThinkPad P16s Gen 2, ThinkStation™ P620 ile 96 çekirdek ve 192 iş parçacığı üst sınırına sahip AMD Ryzen Threadripper™ PRO 7000 WX Serisi işlemcilerle en yeni ThinkStation P8 masaüstü iş istasyonuyla Lenovo’nun AMD destekli profesyonel iş istasyonu portföyünü geliştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x